Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Pohádkový les ve Veleboři

17.05.2011

V sobotu 7.5.2011 pořádalo občanské sdružení KLOVEL akci pro děti nazvanou Pohádkový les. Akci ve Veleboři na palírně pořádalo sdružení již počtvrté.

Pořadatelé pozvali 40 pohádkových bytostí, které děti znají z televize, z filmů, z knížek a nebo z vyprávění. S nimi se děti na procházce Pohádkovým lesem setkaly, popovídaly si s nimi a nebo s nimi dokonce vstoupily do pohádkového děje.

Děti prohlížely Perníkovou Chaloupku, koulely s brouky kuličky, nadzvedávaly pokličky nad hrníčky s dušičkami, pomáhaly hastrmanovi u rybníčka lovit ve vaničce jeho barevné exotické živočichy. U Pirátů měli lanový závěs, po kterém děti překonávaly potůček, sudičkám pomáhaly kolébat kolébku s dítětem. Snad největší zájem měly děti o otáčivou chaloupku Baby jagy. Ta si je brala k sobě do chaloupky, která se s nimi pootáčela nebo točila dokola a děti se vozily jako na kolotoči. Baba jaga měla co dělat, aby jejich návalu stačila a chvílemi se jí dokonce před chaloupkou dělala fronta čekajících.

Také ostatní pohádkové bytosti Loupežníci, Princezny, zlomyslné Pindruše, Čarodějnice (proháněla se na koštěti nad hlavami procházejících a některé dokonce překvapila ze zálohy, pokud měla čas se před dalšími přicházejícími schovat), Děd vševěd a jeho Matička, Popelka, Šašci, Myslivec s Karkulkou se těšily velkému zájmu návštěvníků.

Velkou oblibu u dětí získal Otesánek, u kterého ochutnávaly co Otesánek jí a pije. Dopadlo to tak, že dětí přišlo na návštěvu tolik, že Otesánek nakonec neměl jídlo a pití ani pro sebe a mnozí už neměli co ochutnat.

Kousek cesty od Otesánka se dětem postavili tři Čerti. Těm se musely vykoupit přeříkáním říkanky nebo přednesením básničky.

Velkému zájmu se těšil Spiderman, u kterého mohly děti zkusit lézt po lezecké stěně.

Předposlední zastavení měly děti u Ovčí babičky, která jim ukazovala na obrázcích pohádkové bytosti. Děti je poznávaly, pojmenovávaly a říkaly babičce, z které pohádky je znají. Ovčí babička je zato odměňovala koláčky, které sama připravila. Ani ona nepočítala s takovým zájmem a velkým počtem návštěv a koláčky ji došly dlouho před tím, než přišel poslední návštěvník.

Vstup do Pohádkového lesa hlídala Bílá paní, která dětem dávala lístečky, na které pohádkové bytosti potvrzovaly, že je děti navštívily. Také dávala pozor, aby se jí les nepřeplnil a nevznikaly někde fronty čekajících.

Na konci pak hlídala Večernice, která děti za procházku Pohádkovým lesem odměňovala balíčkem.

Na procházku Pohádkovým lesem přišlo v krásném sobotním počasí několik stovek dětí v doprovodu rodičů, prarodičů, příbuzných nebo přátel. Dospělých bylo na procházce lesem určitě ještě více jak dětí. Neskrývali obdiv jak je vše v Pohádkovém lese uspořádáno a vyjadřovali často svoji spokojenost a nadšení nad celou akcí. Mnozí zde byli již opakovaně. Mnoho návštěvníků si také pořizovala na procházce fotografie a videozáznamy.

Pořadatelé připravili dětem krásné odpoledne, kdy se potkaly se „živými“ Pohádkovými bytostmi, což byl pro většinu z nich nový zážitek.

S ostatními prošel Pohádkovým lesem bez doprovodu malých dětí, ale s fotoaparátem, poprvé i místní občan Jan Večeřa, který si tímto dovoluje sdělit svoje dojmy a dává je k dispozici pro webové stránky občanského sdružení KLOVEL.


-------------------------------------------------------------------------------

Poznámka organizátorů:
I nádherné sobotní počasí přispělo k tomu, že tuto naši akci navštívilo takové množství dětí i dospělých. Zvědavý ježidědek z perníkové chaloupky zjišťoval, odkud je všech těch 275 dětí, co mu loupou perníček. Vše pečlivě zaznamenal a můžete se nato podívat zde... www.klopinavelebor.c…
Celkem prošlo Pohádkovým lesem cca. 800 – 900 návštěvníků. Při takovém nečekaném návalu jsme museli operativně řešit některé lehké organizační problémy, ale nakonec všechno dopadlo výborně a můžeme se pro příště poučit a mnohé vylepšit.
Přípravu a organizaci akce zajišťuje celkově téměř 60 lidí, kterým jsou jedinou odměnou rozzářené oči dětí, spokojení rodiče a dobrý pocit z vydařené akce. Všem patří obrovské poděkování.
Za KLOVEL Michal Míča

Odkaz na fotogalerii....www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist