Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Poznávací výlet do Kutné Hory

18.10.2009

Už třetím rokem pořádáme koncem září poznávací výlet pro malé i velké. Letos se naše vznikající sdružení „KLOVEL“ rozhodlo vzít Vás s sebou do Kutné Hory – a volba to byla skvělá. Víc kuriozit na tak malé ploše mají snad už jen v Pelhřimově.

Napadlo by Vás vyzdobit si byt lidskými ostatky? Asi by Vám to přišlo dost zvrácené a strašidelné. Kaple - Kostnice tak ale vůbec nepůsobí. Celý interiér je vyzdoben lidskými kostmi (díky husitským válkám a moru bylo materiálu opravdu dost) a pocit bázně se mísí s uvědoměním si pomíjivosti.
Při procházce centrem města nestačíte obdivovat architektonické skvosty, díky kterým Vám začíná docházet, jak museli být měšťané díky těžbě stříbra bohatí a pyšní. Největší zážitek ale čeká v podzemí. Jestli někdy žehráte na pracovní podmínky nebo dojíždění za prací, zkuste si jen představit, že strávíte 8 hodin ve vlhku, chladnu a tmě boucháním do skály, 3 hodiny výstupem na povrch a hodinu se musíte „rozkoukávat“ v tmavé místnosti, abyste konečně mohli domů!
Byli jsme opravdu rádi, že jsme šli podzemím, oblečeni do dobových perkytlí a s lucernami, jen jako návštěvníci.

Vy, kdo jste ještě nenavštívili tohle nádherné a zajímavé město, neváhejte. Opravdu stojí za to.
A jestli se Vám nechce jezdit samotným, chcete si užít spoustu legrace jako letos „35 účastníků našeho zájezdu“ a nevadí vám trocha nepohodlí vlakové dopravy, rádi Vás příště vezmeme zase někam s sebou.

Lenka Slunko Fréharová

Prohlídněte si ve fotogalerii pár fotek z výletu, přímý odkaz zde: www.klopinavelebor.c…


Komentáře

ola

19. října 2009, 13:38:22

Výlet byl výborný příště jedem zase.

Mira

19. října 2009, 15:35:01

Výlet byl super.Moc se nám líbil a už se těšíme na přístí rok.Cesta Kutnohorským pacifikem nám případala jak z amerikánského filmu,tolik lidí jsem v jedné mašince ještě neviděl.

Žaneta

7. listopadu 2009, 12:39:39

Výlet se nám moc líbil, byl super, příští rok pojedeme zas.

TOPlist