Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Poznávací výlet do Mikulova

06.10.2011

17.září pořádalo sdružení KLOVEL každoroční poznávací výlet, tentokrát do Mikulova na malebnou Pálavu. Protože cíl našeho výletu nebyl jen jeden, tradiční dopravu vlakem jsme vyměnili za autobus, jinak bychom se nedostali tam, kam jsme chtěli.
Abychom se po příjezdu na Pálavu trochu po cestě protáhly, první co nás čekalo, byl výstup na zříceninu Sirotčího hrádku. Po sestupu z hrádku jsme si dali něco dobrého v příjemné kavárně Café Fara v Klentnici a pokračovali jsme směrem do Mikulova. V tomto malebném městečku, jehož historie a kultura je samozřejmě hluboce ovlivněna vinařstvím, jsme navštívili okolí rozsáhlého zámku s možností výstupu na věž, monumentální Dietrichsteinskou hrobku vybudovanou z trosek vyhořelého kostela, prošli jsme se židovskou čtvrtí a velmi zachovalým židovským hřbitovem a jako perlička nakonec byl výstup na Svatý kopeček s nádherným výhledem na Mikulov i do širokého okolí zalitého sluncem. Mraky a pár ranních přeháněk po cestě se totiž postupně rozplynuly do nádherného a teplého zářijového dne.
Tak jako vždycky měla Zdenka připravené krátké povídání o navštívených místech, jejich historii a zajímavostech. Kdo pozorně poslouchal a v autobuse na zpáteční cestě vyplnil krátký testík z toho, co se o navštívených místech dozvěděl, mohl vyhrát drobnou cenu.
Test se správnými odpověďmi si můžete prohlédnout, a tak se něco víc o Pálavě také dozvědět na tomto odkaze ..... www.klopinavelebor.c…

Za KLOVEL Michal Míča

Prohlédněte si ve fotogalerii také pár snímků z tohoto výletu, odkaz zde ..... www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist