Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Poznávací výlet do Kroměříže

08.10.2013

Letos jsme se za nepříliš vlídného počasí vypravili na poznávací výlet do Kroměříže, jejíž zámek a rozlehlé zahrady jsou zapsány na seznamu UNESCO.
Do Kroměříže je dobré spojení po kolejích, tak jsme se zase jednou vrátili k cestování vlakem.
Krátké čekání na vstupní hodinu do zámku jsme si zkrátili něčím dobrým v příjemné cukrárně s dětským koutkem, a pak vyrazili na prohlídku.
Osobně musím říct, že mi zámky většinou připadají uvnitř všechny poměrně stejné a nezajímavé. Rozlehlý kroměřížský zámek mě však nečekaně příjemně překvapil a dokázal, že právem patří na seznam UNESCO. Prohlídku umocnil skvělý a poutavý výklad příjemné postarší dámy, ze kterého nám hned po několika prvních větách bylo jasné, že průvodkyni dělá hlavně proto, že ji to náramně baví.
Během prohlídky zámku přestalo pršet, a tak jsme se bez problémů přesunuli do další velké zahrady, kde nás čekala prohlídka rotundy a kolonády s terasou. V rotundě je zavěšeno velké kyvadlo, které svou stopou kreslenou v písku dokazuje, že se země otáčí kolem své osy.
Na závěr nás ještě čekala vyhlídka do okolí, z mohutné zámecké věže.

Cestou zpátky dostal každý k vyplnění již tradiční kvíz o drobné ceny, ve kterém byly jednoduché otázky týkající se navštívených míst. Na přiloženém obrázku si jej můžete prohlédnout i s vyznačenými správnými odpověďmi. Třeba se z něj dozvíte něco zajímavého.

V galerii si může také prohlédnout pár fotografií z výletu…… www.klopinavelebor.c…

Za KLOVEL Michal MíčaKomentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist