Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Bradlo Cup 2014

10.05.2014

I v letošním roce se pod jasnou slunečnou oblohou uskutečnil tentokrát první ročník běžeckého a pěškoběžeckého závodu Bradlocup 2014, pořádaného organizátory Občanského sdružení Klovel a Atletického klubu Kokrhel v sobotu dne 10. 5. 2014.
Letos zaznamenal závod pod vrchol Bradla malých příjemných změn. Závodníci se mohli zapsat nejenom na již osvědčenou trať dlouhou 10 km, ale také nově na trať poloviční délky 5 km. Start byl strategicky lépe umístěný, ačkoliv délka se tímto posunem malinko prodloužila, což mohlo znamenat asi 10 sekund navíc oproti loňskému času. Každý, kdo měl alespoň trochu chuť a odvahu mohl absolvovat po lesních cestách velebořského lesa nádhernou, výborně značenou trať, která si svou obtížností v ničem nezadá s náročnými krosovými běhy. Cestu lesem tentokrát lemovaly i motivační hesla a rozhodně jste poznali, že už jste na vrcholném bodě závodu a začínáte klesat. Celkem 96 závodníků bylo rozdělěno do několika kategorií. Trať dlouhou 5 km nejrychleji zdolal Kevin Skopal v čase 26:41 a nejrychlejší ženský čas patřil Daniele Bazgerové – čas: 34:13. Absolvování trati na 5 km některé závodníky natolik motivovalo, že se okamžitě registrovali do hlavního závodu na 10 km.
Téměř o pět minut vylepšil loňský čas této trati Karel Ketner, který celou trasu uběhl v čase 36:22, druhý nejrychlejší čas patřil Pavlovi Dvořákovi 38:34 a třetí Jiřímu Chocholoušovi 39:29. Nejlepší ženský čas zaběhla Jaroslava Králová 50:32 a i tento výkon zaznamenal zlepšení loňského ženského traťového rekordu. Absolutnímu vítězi závodu právem patří putovní dřevěný vyřezávaný pohár BRADLO CUPU, vyrobený Liborem Bobo Fréharem, který je jedním z hlavních organizátorů závodu.
Nejstaršími účastníky byli opět Milena Zavřelová z Krnova a Karel Švéda st. z Rájce Jestřebí. Nejmladší běžkyní závodu na 5 km se stala Lucie Procházková z Veleboře (6 let). Běžci, pěškoběžci, vodiči se svými psy – všichni si svůj závod užili a v pořádku dorazili do cíle.
Bohaté občerstvení nejen pro závodníky, výborné technické zázemí s digitální časomírou, skvěle objednané počasí a v neposlední řadě ceny pro vítěze jednotlivých kategorií (dík patří sponzorům). Toto vše charakterizuje již druhým rokem organizovanou akci, z které, my závodníci věříme, se do budoucna stane tradice.

Jaroslava Králová, účastnice závodu.

------------------------------------
Za podporu děkujeme:
Palírna Veleboř Drlíkovi
ÚSOVSKO FOOD a.s. - www.fit.eu - www.bersi.cz
DSL food s r.o. - www.dslfood.cz
Marek Dostál - www.pcsluzby.eu
SPKFree.NET - Oficiální poskytovatel připojení Bradlo Cupu


Odkaz na fotogalerii ........... www.klopinavelebor.c…
Více o závodu včetně výsledkových listin ............. www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist