Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Loňské taneční v Klopině

10.09.2014

Pro začátek bych se chtěla omluvit všem, kdo se v minulém roce chtěl zúčastnit našeho Stardance po Klopinsku, ale termín byl pro něho velmi narychlo a z jakéhokoliv důvodu se k nám nemohl připojit. Pro tyto a i pro tanečníky, kteří se loňského ročníku zúčastnili, mám dobré zprávy, v letošním roce se chystáme opět ,,taneční " uspořádat a první setkání bude 27.9.

Ti, kteří by se rádi zúčastnili, ale nevědí co a jak, tak tady je pár užitečných informací. Nejdříve bych představila našeho skvělého tanečního mitra pana Jiřího Hrubého a jeho partnerku paní Danielu. Pan Jiří je ze Šumperka, kde se stále podílí na chodu tanečních v tamním KD, pomáhá s choreografií pro závodní páry v Šumperku, s choreografií pro mažoretky a také občas vypomáhá i v divadle Šumperk. Jezdí porotcovat taneční soutěže po celé ČR a je čestným občanem města Šumperk. To by bylo ve zkratce o našem učiteli.

A teď jak probíhali hodiny. Každá taneční lekce byla 2-hodinová, s dvěma přestávkami. Občerstvení jsme si nosili všichni svoje. Což byla nějaká ta limonáda nebo voda pro rychlé občerstvení a potom pro lepší náladu také nějaké to vínečko pro dámy a pánové něco ostřejšího. Nebyla nouze i o nějaké slané tyčinky, balíček brambůrek atd. Po skončení tanečních byla možnost ještě v příjemné společnosti posedět a probrat právě naučené kroky. Takto to probíhalo 6 večerů po sobě. Poslední 7 večer jsme měli tzv. Prodlouženou, která trvala 4 hodiny. Na tuto akci se přišly podívat děti, sourozenci, dokonce i prarodiče. Bylo nás tam spoustu a také spoustu skvělé nálady. Dámy napekly výborné buchty, nadělaly chlebíčky a jednohubky.

Chodilo nás celkem 10 párů a v průměru na každý pár se platilo 430 Kč. V této ceně byl zahrnut pronájem KD, spotřeba plynu v KD a v neposlední řadě také účast tanečního mistra s partnerkou.

Na závěr jenom pro páry, které se nemohou zúčastnit jen kvůli tomu, že nemají hlídání pro své děti. Tak není problém, pokud už jsou trochu rozumné a vydrží se chvilku zabavit třeba u malování nebo nějaké jiné podobné činnosti, klidně je můžete brát sebou.
Také vím, že spoustu pánu odrazuje fakt, že by se museli navléknout do saka a košile. Pokud by toto byl jediný nepřekonatelný důvod, proč s partnerkou nechodit, tolerujeme i džíny a triko. Tentokrát tuto možnost využil jeden pán.

Těšíme se na další ročník, Lucie Králová.

Pro připomenutí a navození nálady se podívejte na pár fotek v galerii........... www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist