Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Adventní dílna ve Veleboři

29.11.2009

Sychravé počasí vůbec nenasvědčuje tomu, že se blíží období, které je pro naše ratolesti tím nejradostnějším v celém roce „V á n o c e “, kterým předchází čas adventní.

Atmosféru přicházejícího Adventu si přišli v sobotu 28. listopadu 2009 v 15:00 hod načerpat a vychutnat do příjemně lesem provoněné a vánočními koledami rozzářené „společenské místnosti“ na palírně ve Veleboři naše babičky, dědečkové, ale hlavně rodiče se svými zlatíčky z Klopiny, Veleboře i přilehlého okolí. Zde již byly nachystány všechny důležité propriety k vytvoření adventních věnců, svícínků a kytic. Tohoto milého úkolu se skvěle zhostily naše maminky, kterým nechyběl smysl pro kreativní tvořivost a co kus, to láskou provoněný originál. Pro inspiraci Vás necháváme nahlédnout do přímého dění ve fotogalerii. Tatínkové se vzorně starali o své milované ratolesti, což připomínalo velkou spokojenou rodinu.
Advent je časem velkého shonu, nákupů a příprav na Vánoce, ale pro naše děti je dobou, kdy dávají na vědomí Ježíškovi svá nejtajnější přání, co by si přály najít za dárečky pod vánočním stromečkem. Pro naše předky však advent znamenal tajemnou dobu očekávání a půstu.
29. listopadu je první adventní neděle, kdy zapálíme první svíčku, děti dostanou adventní kalendář a otevírají každý den jedno čokoládové okénko až do tak očekávaného Štědrého dne.
Přeji Vám všem, aby pro Vás adventní čas byl časem příjemným, vánoční svátky jste prožili spolu se svými blízkými v rodinné, lásky plné pohodě a v Novém roce 2010 Vám vůbec nic nechybělo.


Petra Kudrnová

V galerii si můžete prohlédnout fotky, přímý odkaz zde: www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Naďa Urbášková

30. listopadu 2009, 18:04:23

Děkuji touto cestou organizátorům této akce.Já jsem se ji sice nezůčastnila, ale dcera si plně vychutnala tuhle atmosféru a přišla opravdu spokojená.Ještě bych chtěla dodat k adventu:Advent není nic tajemného, je to křesťanská příprava na oslavu zrození Ježíše Krista.V tyto svátky si máme uvědomit sebe sami, zamyslet se nad tím, co je pro nás podstatné a co je pomíjivé.Shon a nákupy nejsou na místě, to co opravdu člověk k životu potřebuje, je láska, zdraví, pochopení jeden pro druhého.Žádný dárek, který si koupíme pro sebe čí své blízké, tohle nahradit nemůže a naše děti by si tyhle hodnoty měly plně uvědomit.Pro mě jsou tyto svátky něčím vyjímečným a nenahraditelným. Celý rok je plný shonu a pracovního vypětí. Jsem ráda, že v naší obci se konečně začalo něco vytvářet pro lidi.Není na místě jeden druhého štvát proti sobě, ale opravdu společně se zapojit do dění v obci.A mé přání je, aby jsme se v plném zdraví dožili dalších let.

L+L Fréhaři

30. listopadu 2009, 19:51:50

Potvrzujeme, že to byla velmi příjemná a přínosná akce, která dodala energii, nápady a chuť nejen do dalšího tvoření. Doufáme, že se stane tradicí a posíláme díky za všechny ty řezy, buchty a jiné vlastnoručně upečené dobroty, které se stávají jakýmsi velmi příjemným "vstupným". V neposlední řadě jsme velmi vděčni Pepovi a Ole za skvělé rodinné zázemí.

Michal Míča

30. listopadu 2009, 22:26:20

Každý kdo si ve fotogalerii prohlídl, co tam vzniklo, musí uznat, že holky jsou fakt moc šikovný.....

Jen bych trochu apeloval na opatrnost při dohořívání svíček na jakémkoliv adventním věnci, ať nemusíte volat hasiče........

Soňa Konrádová

1. prosince 2009, 10:34:23

Děkuji moc za fotečky ve fotogalerii, budou mi inspirací při tvoření adventního věnce příští víkend. Bohužel budu mít týdenní zpoždění, ale lepší pozdě, než vůbec ;-)
Jinak bych chtěla moc pochválit celý váš spolek. Konečně se u nás něco děje za účelem, aby se lidi bavili a ne z vypočítavosti. Z anonymní kritiky si nic nedělejte! Kritizovat umí každý a když se pod svůj názor není schopný ani podepsat, tak to o něčem svědčí!

IRIS

1. prosince 2009, 18:25:31

Věnečkování bylo super!!!!!Krásně jsme si zavyráběli a poklábosili.
Musím také poděkovat naším kamarádům,kteří nám i přes nepřízeň počasí a s nasazením života donesli jmelí na naše dekorace a na vánoční stůl.
Tento dík patří i Pepovi za jejich záchranu!
Už se těšíme na další akci.

Dana Králová

1. prosince 2009, 19:57:31

Nám se také v adventní dílně moc líbilo,škoda jen,že Natálka je ještě malá a nemohla si to vychutnat s námi,tak alespoň fotografie jí v budoucnu připomenou účast v první adventní dílně u Drlíků .Také mě moc mrzí,že se této akce nezúčastnilo více lidiček,myslím si ,že tu byl prostor i pro vánoční soutěžení v tvořivosti či poklábosení starší generace u vánočního čaje a hudby.Dana Králová

TOPlist