Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Nehospodárné využití finančních prostředků

02.03.2010

Dne 8.2.2010 jsem se zúčastnila zasedání našeho obecního zastupitelstva. V rámci diskuze jsem se zeptala, zda se v letošním roce neuvažuje o opravě frekventovaného chodníku od budovy Úsovsko a.s. po Obecní úřad Klopina. Pan starosta odpověděl, že obec bude v letošním roce žádat o dotaci na vybudování chodníku ve Veleboři, což chápu, protože v této obci chodník opravdu chybí. Dále pan starosta sdělil, že opravou chodníku v Klopině se mohou zabývat, až jak dopadne rozpočet na letošní rok. Což jsem vzala na vědomí.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem si přečetla zápis z tohoto zastupitelstva. Hovoří se zde, že v současné době by šlo o nehospodárné využití finančních prostředků. Já si to nemyslím. A když už se píše o nehospodárném využití finančních prostředků, chtěla bych připomenout, že toto se dle mého názoru stalo v loňském roce, kdy obec zaplatila ze svého cca 80.000,-Kč za opravu kříže u Nesétových. Na mou otázku, proč nebylo požádáno o dotaci, pan starosta odpověděl, že částka ve výši cca 30.000,-Kč není adekvátní tomu, kolik času a papírování by tomu musel věnovat. K tomu bych chtěla jen uvést, že dotace by dle mého zjištění na odboru kultury MěÚ Mohelnice činila 60.000,-Kč. A myslím si, že je škoda, že naše obec z tohoto dotačního titulu od jeho vzniku v roce 2004 ještě nečerpala.
Rozumím tomu, že ve srovnání s dotací na dětské hřiště, nový chodník nebo VPP se může zdát 60.000,-Kč málo, ale dle mého názoru, kdy obce musí obracet každou korunu, není to až tak malá částka.

Dana Králová


Komentáře

2. března 2010, 17:04:57

Paní Dano Králová myslím, že jste dostatečně nepochopila princip tohoto hospodaření. Z tohoto článku vyplývá, jako by pan starosta nechtěl požádat o dotaci na kterou měl právo. Ale dobře víte, že by se o tuto částku ani nevyplatilo žádat. Cituji : Že částka ve výši cca 30.000,-Kč není adekvátní tomu, kolik času a papírování by tomu musel věnovat. Toto papírování a žádání razítek po úřadech by se prodražilo více než si myslíte.
Toť o tom vím.

úřada

2. března 2010, 21:06:34

no jo ,když se nechce nepomůžou ani dva páry volů, aby prázdnou vlečku utáhly

Jana

2. března 2010, 23:53:01

Přece chudák starosta nebude svůj drahocenný čas utrácet
tak nehospodárně a neefektivně!
Raději se bude starat o to a o ty, po čem mu je
úplné .....

klopiňák

3. března 2010, 09:20:49

V komentáři dodržujte pravidla slušnosti,etiky a zákonných norem - je vidět, že význam těchto slov je vám cizí.
Požádejte Danu,ať vás proškolí i v tomto oboru.

Naďa Urbášková

3. března 2010, 10:27:40

pro Klopiňáka: bylo by slušností, kdyby jste se zamyslel nad sebou, zde nikdo nepoužívá, tedy kromě kritiků, žádná neslušná slova, či něco co je v rozporu se zákony a o etice........, mám pocit, že etiku si zaměňujete se svobodným projevem slova což i demokracii považovažujete za tvrdý socialistický režim, viďte?Zde nikdo nikoho nediskriminuje, či nenapadá za to kým je, co dělá či jakou má národnost, nebo barvu pleti.

klopiňák

3. března 2010, 10:56:29

Na vaše stránky jsem narazil náhodou a někdy je mi po přečtení smutno.Jak ale uvádí v následujícím článku administrátor, umím si udělat s nadhledem vlastní názor.Klopina je moje rodná ves a nestačím se divit jaké má obyvatele.

Naďa Urbášková

3. března 2010, 12:17:30

Je hezké, že jste narazil na naše stránky, což nás těší.Já tu bydlím již 28 let a je mi také smutno z toho co se tu v posledních letech děje.Nejsou si tu lidé rovní a v tom je ten zádrhel.Ne ke každému se tu přistupuje jako k řádnému obyvateli těchto obcí a já osobně mám pocit špatný už jen z jednoho důvodu. Zastupitelé obce byli zvoleni lidmi a tudíž jsou tu pro lidi a ne lidi pro ně.Tahle podstata tu mnohým uniká.Bez prostých lidí a bez jejich práce, či podpory a názorů by tyhle instituce neexistovali. Naslouchat potřebám lidí je tu problém, vyhovět lidem a všem je těžké, ale ne nereálné a vždy by se měli najít kompromisy dvou stran, což by zcela tuhle atmosféru ozdravilo.Jenže vznikl tu stát ve státě, lidé se tu bojí říkat co si myslí do očí, ale další pravdou je, že pokud to nemáte na papíru a podepsané, těžko přesvědčíte někoho kde byla pravda.Já se poučila z jedné věci....máme v nájmu od OU zahrádku a to již ji měl manželův děda mnoho let před námi.Všem se tu zahrádky prodaly, jen my jsme byli poslední.A jelikož jsem se zhruba před pár lety dozvěděla, že ji OU plánuje prodat jako stavební pozemek, šla jsem si to ověřit na OU.Zde mi bylo řečeno, že nikoliv, že mám být v klidu.Předloni jsme požádali o odkoupení této zahrádky, jelikož jsme tam chtěli udělat řádné oplocení a ejhle, přišlo zamítnutí s odůvodněním, že je určena na stavbu domu.A tak se ptám, proč všem byly prodány a nám ne a proč pan starosta mi své tvrzení vyvrátil s tím, že si vymýšlím.......protože jsem to neměla černé na bílém a tak je tu vše.Mohla bych Vám vyprávět, ale byl by to asi dost dlouhý příběh ze života a dost smutný.

klopiňák

3. března 2010, 12:55:03

Slovo demokracie,jak jste užila v minulém příspěvku,neznamená rovnost.Aby si lidé byli rovni chtěli komunisté.Jak se zdá s významem užívaných slov si neděláte starosti.Projděte literaturu a ne internet,pokud chcete tyto výrazy užívat veřejně.Z vašeho dalšího příspěvku čiží osobní zášť,což se na tyto stránky také nehodí.A to je právě to ,na co jsem uporňoval v mém prvním příspěvku. Už teď mne mrzí,že jsem se vyjádřil,protože po komentáři s vámi je mi úplně jasné co jste za sdružení a k čemu jsou tyto stránky.

Jana

3. března 2010, 13:06:41

Milý pane Administrátore - Michale, paní Naďo, Klopiňáku a všichni diskutující,

jak vidíte, rozumná cesta vzájemné komunikace již dávno byla opuštěna.
V dědině Klopině to zřejmě ani jinak nejde!
Žije zde jen málo lidí, kteří se odváží říct, co si myslí a za svým názorem stát. To se zde nevyplácí a někdy to hodně bolí.
Proto ostatní raději mlčí, přikyvují, pomlouvají nebo donášejí a podlézají rádoby elitě v obci.
Nadřazenost, domýšlivost, panovačnost, podlé jednání,
arogance, podezřívavost, mstivost,...
S lidmi těchto vlastností, i kdyby nebyli na svých
"významných" postech, se vždy těžko žije a jedná.
Bohužel, někteří z nich na vedoucích místech jsou
a na 100% jednají podle přísloví "Kdo chce psa bít,
hůl si vždycky najde". Určitě si toho někdo z vás
již také užil!
Co s tím? Opravdu nevím.
Sobě přeji a snažím se o to, abych do toho bahna
nezabředla a nadále měla svědomí čisté.
Totéž přeji i vám.

Lída

3. března 2010, 13:48:45

Možná by jen stačilo řídit se zdravým selským rozumem. Tak, jako naši dědové, babičky a předchozí generace.

Posílám pro zamyšlení:

PARADOXY
Dnes máme větší domy a menší rodiny; víc vymožeností, ale míň času;
máme víc titulů, ale míň zdravého rozumu; víc vědomostí, ale míň soudnosti; máme víc odborníků,
ale také víc problémů; víc zdravotníků, ale méně starostlivosti.
Utrácíme příliš bezstarostně; smějeme se málo; jezdíme rychle; zlobíme se brzy; udobřujeme pozdě; čteme málo; televizi sledujeme hodně; a modlíme se velmi zřídka.
Znásobili jsme naše majetky, ale zredukovali naše hodnoty; mluvíme mnoho, milujeme málo
a podvádíme příliš často; učíme se jak vydělat na živobytí, ale ne jak žít; přidali jsme roky
životu, ale ne život rokům; máme vyšší budovy,
ale nižší charaktery; širší dálnice, ale užší obzory;
myslíme víc, ale máme míň; kupujeme víc, těšíme se z toho míň.
Cestujeme na měsíc a zpět, ale máme problém přejít přes ulici navštívit sousedy; dobýváme venkovní
vesmír, ale vnitřní ne; rozbili jsme atom, ale ne naše předsudky.
Máme vyšší kvantitu, ale nižší kvalitu; tohle je čas rychlého stravovaní a pomalého trávení; vysokých
mužů a nízkých charakterů; víc volného času a méně zábavy, víc druhů jídla, ale méně výživy;
dva platy, ale víc rozvodů; krásnější domy,
ale neúplné rodiny.
Proto navrhuji: nenechávej nic na zvláštní příležitost, protože každý den, který žiješ je
zvláštní příležitost; víc čti, seď na verandě
a obdivuj výhled, buď víc času se svou rodinou
a přáteli,
jez oblíbená jídla a navštěvuj místa, která máš rád. Život je řetěz radostných momentů,
není jen o přežití; používej svoje křišťálové poháry, nešetři nejlepším parfémem a použij ho kdykoliv
budeš chtít. Řekni své rodině a přátelům, jak moc je máš rád; neodkládej nic, co přináší smích a radost
do tvého života. Každý den, každá hodina, každá minuta je výjimečná a ty nevíš,
jestli není třeba tvoje poslední.
Jean-Marie Lustiger

Naďa Urbášková

3. března 2010, 17:38:47

Klopiňákovi: opravdu si myslíte, že je ve mě zášť?Ne, nikdy neodsoudím lidi, kteří se chovají čestně, nikomu nic nezávidím a jak si mnozí zde v naší obci myslí, neprahnu ani po tom bohatství....tohle jsou priority naprosto bezvýznamé.Pro mě je důležitý spokojený život nejen můj, ale i občanů zde, protože tu budou žít nadále i moje děti či potomci.A pokud si myslíte, že nerozumím výrazu, jako je demokracie, pak vy jste zcela špatně pochopil mě, kde uvádím, že lidé si tu nejsou rovni........myšlenkou mělo být to co tu uvedla paní Jana a další. Ta podstata Vám unikla.

Naďa Urbášková

3. března 2010, 17:49:05

A ještě ke Klopiňákovi: to co jsem zde psala o zahrádce, měl být příklad rovnosti a spravedlivosti v rozhodování. Ostatně mě nešlo ani o tu zahrádku, ale o princip.Protože, kdyby jsme nepožádali o prodej, asi by jsme byli postaveni před hotovou věc, tudíž náklady za oplocení by byly zcela zbytečně vynaložené. a v tom vydíte zášť? Proboha, to nedokážete přemýšlet? Kdyby jsme byli plní záště, tak vlastníme část komunikace a jako to dělají jinde, asi by jsme to již dávno bojkotovali. Ale my to vše opravdu řešíme rozumem, nejsme podlí, aby jsme házeli někomu pod nohy hůl.Po silnici budou jezdit všichni , no a my tu zahrádku s lehkým srdcem oželíme:-))))))))))

Naďa Urbášková

3. března 2010, 17:50:14

Vidíte........omlouvám se.

3. března 2010, 18:19:23

Paní Dano Králová.......Přiznávám, že se pod tento komentář nepodepíši.Můžete si myslet že jsem \\\"srab\\\",ale vy fair-play taky nehrajete. Vidím pouze psaný článek na téma :
Nehospodárné využití finančních prostředků
Z mého pohledu , když si přečtu článek, pochopím to jako, že náš pan starosta je líný požádat o dotaci. Mě by ale zajímalo, proč když pracujete na městském úřadě s tímto obcím a jiným organizacím nevypomůžete.

úřada

3. března 2010, 21:37:50

je známo z jakých prostředků se platil ten nový chodník na hřbitově?

dana králová

3. března 2010, 21:38:42

Ke svému článku ze 2.3.2010 bych ještě chtěla dodat následující.Na internetových stránkách Krajského úřadu Olomouckého kraje se každý může podívat, jak vypadá žádost a kolik příloh je třeba k dotaci konkrétně na již zmíněný kříž.Jedná se tedy o žádost,která má dva listy + je potřeba zpracovat 14 příloh,vlastně jen 12,protože obcí se dvě přílohy netýkají.Další dvě přílohy můžeme odečíst,protože obec v tomto případě je jediným vlastíkem a nepotřebuje tudíž plnou moc od dalších spoluvlastníků a dále nepotřebuje přílohu: souhlas vlastníka stavby pokud je žadatelem nájemce.Zůstává 10 příloh.Z tohoto počtu si naše obec může sama ofotit a ověřit : 1)doklad o vlastnictví stavby,2)kopii snímku katastrální mapy se stavbou ,popřípadě jeli na úřadě geometrický plán,3)originál nebo ověřenou kopii dokladu o ustanovení statutárního orgánu obce,4)fotodokumentaci současného stavu stavby a 5)čestné prohlášení,že předložené údaje jsou pravdivé(formulář je také k dispozici).Odečítám 5 příloh z deseti a zůstavá mi 5 příloh.Jěště odečteme jednu přílohu,protože stavba není kulturní památkou.Zůstávají nám čtyři přílohy.Dvě přílohy : návrh obnovy (projektová dokumentace) a podrobný položkový rozpočet obnovy by měl zpracovat obcí schválený zhotovitel.Zůstávají nám dvě přílohy : doklad o zřízení účtu u peněžního ústavu v ČR (kopie smlouvy)-ta by ale na obci měla být nebo potvrzení banky a tam se musí zajet.Zůstává poslední příloha : smlouva o dílo se zhotovitelem ,více k tomu nemám co dodat.
Snad ještě několik čísel :
Podpora (dotace) v roce 2008:
Obec Police : boží muka : náklady celkem 88.000,-Kč,dotace :70.000,-Kč
Obec Stavenice : kemenný kříž : náklady celkem 400.000,-Kč dotace : 360.000,-Kč
Podpora (dotace) v roce 2009 :
Obec Police :oprava pomníku obětem války : náklady celkem 64.000,-Kč dotace : 50.000,-Kč
Obec Stavenice : boží muka náklady 90.000,-Kč dotace :60.000,-Kč
Obec Krchleby : oprava střechy kaple : náklady 99.000.-Kč dotace : 57.000,-Kč.
Dana Králová

A ještě bych chtěla odpovědět pisateli z dnešního dne ze 17:04 hodin.
Ptáte se ,proč obci nepomůžu,když pracuji na MěÚ.
K tomu bych chtěla říci následující: Před minulými volbami jsem hovořila v této věci s naším starostou panem Saxou.Nabídla jsem,že bych se mohla stát třeba členkou stavební komise a fungovala jako taková spojka mezi OÚ Klopina a MěÚ Mohelnice.Pan starosta to uvítal a přislíbil,že toto navrhne po volbách při sestavování komisí.Bohužel jsem se do dneška nedozvěděla,jestli to to bylo navrhnuto nebo to navrhnuto nebylo nebo jsem přes některé zastupitele prostě neprošla.Několikrát jsem v rámci urychlení dělala tak trochu i pošťáka mezi našimi úřady a věřte,že jsem chtěla být užitečná.V předloňském roce jsem ještě v dobré víře přes svou tetu pana starostu upozornila na neudržovanou alej k myslivecké chatě .Protože jsem pracovala i na úseku ochrany přírody,tak vím,že dotační tituly se hlídají a v případě,že by došlo ke kontrole,mohli bychom dotaci i vrátit.Pan starosta mou připomínku asi respektoval,protože ještě v tom samém týdnu se na aleji začalo pracovat.V loňském roce jsem to neudělala a byla jsem naštvaná,že ten stav je stený jako předchozí rok a nic se neděje.A nepopírám ,že jsem se o tom pobavila s některými občany mimo budovu obecního úřadu,kteří si stavu aleje také všimli.Bohužel se to obrátilo proti mě.Ale já věřím,že obci budu znovu pomáhat.Dana Králová

4. března 2010, 07:52:58

A to budete pomáhat jako starostka??

.......

4. března 2010, 09:57:31

Tak dobře, celou dobu jsem nevěřil, ale jak se příští rok někdo ze sdružení bude ucházet o post starosty.
Pamatujte si jaký cirkus dělám. A taky vytáhnu všechnu špínu. Neberte to jako vyhrožování, ale jako varování!! Má úcta ........

.......

4. března 2010, 10:03:42

A taky tohle bylo naposled, kdy jsem navštívil vaše stránky.Protože my připadají nesmyslné....A radši už zůstanu o toho : Jedna paní povídala v pěti verzích.....(viz Míča).

Naďa Urbášková

4. března 2010, 10:19:52

Paní Lído, ten příspěvek mluví za vše a já Vám za to moc děkuji.

Naďa Urbášková

4. března 2010, 10:22:37

Pro anonymního: Proč by se nemohl podle Vás někdo z Klovelu ucházet o místo v zastupitelstvu? A výhružky??
Oč Vám vlastně jde? O ty posty?Takže ne Klovel, ale vy jste ti co tu vyhrožují, co jen kritizují a co mají v sobě zášť a hledáte to na jiných.To je smutné a hodně přízemní.

nezaujatý

4. března 2010, 14:56:37

Děkuji všem za komentáře a názory.
Když se dva perou ( tábory ), třetí se směje.
Velmi se těším na tu špínu, která se dostane na povrch. Avšak pozor ! Mladým pomluvy nevadí.Ti, co jsou ve středním věku, se třeba poučí, ale ty nejstarší by mohli vynést na márách !
Tak prosím opatrně.

občan

4. března 2010, 18:42:08

Je to tak! Proč se hádat o volbách, které jsou dobrovolné, když sami nezávisle můžeme volit kohokoli. Je to jen na nás....Tato diskuze je nesmyslná.Každý bude volit koho chce a je to jen na něm. Tak neodsuzujte názory ostatních.

.......

4. března 2010, 18:44:46

Ano, ale když si pozorně přečtete občane všechny příspěvky.Píše se v nich cituji : Sdružení KLOVEL není politická strana.
A osvobozují se od toho že by měli kandidovat tak ať najednou netvrdí, že kandidovat budou.

občan

4. března 2010, 18:47:03

A když si přečtu já váš komentář:
......
4. března 2010, 10:03:42
A taky tohle bylo naposled, kdy jsem navštívil vaše stránky.Protože my připadají nesmyslné....A radši už zůstanu o toho : Jedna paní povídala v pěti verzích.....(viz Míča).

Mám to brát jako, že jste slovo dodržel.......??

.......

4. března 2010, 18:51:36

Z kopíroval jsem článek, který slovo také nedrží.....
dana králová
15. prosince 2009, 23:12:36
Paní kritičko,jak jsem již napsala na tyto stránky 24.11.2009,nikdo netvrdí,že obec nic nedělá. Co se týká kultury ,víme přece,že obec organizuje např.oslavu osvobození,den dětí,setkání seniorů,sponzoruje sportovní akce , pomáhá finančně např.hasičům nebo TJ.Jsem také ráda,že i kulturní dům v zimě žije,nebylo to tak vždycky.
Ale chtěla bych říci,že není pravda že ti \\\"chytráci\\\"(KLOVEL) se snaží o to,aby byli lepší. KLOVEL chce , cituji \\\"napomáhat svou činností aktivnímu trávení volného času nejen dětí ,ale i celých rodin\\\",prostě klade větší důraz na rodinu.
A to si myslím,že se daří.Z těch posledních bych uvedla jablíčkový den,adventní dílnu nebo mikulášskou nadílku.Kdyby jste se těchto akcí paní kritičko zúčastnila,zjistila byste,že je tu zapojená opravdu celá rodina : máma,táta,děti ale už i prarodiče.A o to KLOVELu jde,o nic jiného.Politiku do toho nepleťme.
A nyní mi dovolte taky trochu kritiky.Obec by měla respektovat vznik nového subjektu v naší obci,žijeme přece v demokratické společnosti a proto by něměla znemožňovat uskutečňování akcí,na kterých by se chtěl podílet i KLOVEL.
Také bych chtěla říct,že je mi líto,že 19.12.proběhnou v našich obcích dvě akce.Občanské sdružení KLOVEL zve na svých stránkách od 1.12.na výlet do předvánoční Olomouce pod orloj.Bohužel 14.12. vyhlásil pan starosta konání koncertu ve velebořské kapli.
Dana Králová
A abych uvedl na pravou míru-nás je více a ten komentář co uvádíte jsem nepsal já.

Naďa Urbášková

4. března 2010, 19:46:57

Kde jste vzal to, že tu bude někdo kandidovat za Klovel? Pokud bude někdo kandidovat, tak sám za sebe, jako řádný občan této obce a ten má tohle právo využít.

Naďa Urbášková

4. března 2010, 19:48:05

Opravuji:A ten má možnost svobodně tohle právo využít.

Jana J.

8. března 2010, 12:22:12

Na tyhle stránky jsem narazila náhodou a opravdu se nestačím divit,co jsou lidi schopni napsat.Nevidím důvod proč by Dana Králová a (kdokoliv jiný)nemohl kandidovat do zastupitelstva v Klopině? Copak jste pane NEZNÁMÝ nepoznal, že doba komunismu je 20 let za námi, kdy bylo mocnými na tehdejším Národním výboře spousta lidem vyhrožováno (chceš aby děti studovali,cheš mít dobrou práci atd.)Nevidíte,že tam jsou do dnešního ti samí lidé a že mají jenom jiné kabáty a vyhrožují zase (ještě víc)? Napíši vlastní zkušenost z obecním úřadem v Klopině. Nejsem občanem Klopiny, ale mám velký vztah k této obci a znám tenhle problém velké části občanů.Pracovně musím navštívit občas OÚ kdekoliv na severní Moravě (neohlášeně).V Klopině jsem byla za poslední dva měsíce šestkrát,ale ani jednou na OÚ nikdo nebyl.Zkusila jsem jít ráno i odpoledne ,stejně marně. Šla jsem v pondělí(mají jediný úřední den),zase zbytečně.Jak je možné ,že ani ten jeden den tam nikdo není? V každé vesnici je aspoň jeden člověk, v Klopině nikdo ani v úřední den .Nemyslíte pane Neznámý ,že je nejvyšší čas na výměnu představitelů obce? Ekonomka (nebo jako co pracuje pí.Pospíšilová) má úřední hodiny od 7-15 hod.Kde je každý den a jaká je její pracovní náplň? Neměl by starosta na to dohlížet? Ano chápu, starosta musí jet občas na nějaké jednání,ale pí Pospíšilová určitě ne,proč tuto situaci neřeší zastupitelé? Pokud vím její manžel pan Pospíšil jedná velice arogontně se všemi na tyčinkárně ,každému hrozí vyhazovem ,sráží peníze za nutné 5 minutové zkrácení prac.doby (ne málo 3000Kč-5000Kč),jak je možné že jeho ženě se neměří stejným metrem? Copak si lidé nestěžují na její pracovní morálku?(Neměla by chodit za tu dřinu bez výplaty?)Už aby tady byly volby,snad se lidé nebudou bát a půjdou k volbám vyměnit mocipány!!! Nemám obavy o práci pí Pospíšilové,tyčinkárna ještě jednu takovou pracantku uživí(v pořadí druhou).Myslíte pane Neznámý , že kterákoliv jiná žena,ať v akciovce,nebo OÚ by si mohla dovolit takto pracovat?Proto fandím všem ,kteří půjdou kandidovat a přeji největší úspěch ,aby se i v Klopině dalo na obecní úřad přijít když je potřeba.Snad přestane i to,když KLOVEL něco vyhlásí (musí žádat OÚ o svolení),že starosta udělá tu samou akci o týden dřív. Ať si řeší svoje problémy na úřadě,má jich tam DOST!!!

R.Smolková

8. března 2010, 18:34:18

Milá Dano,
já starostovi podle Tebe o neudržované aleji k myslivecké chatě nic neříkala. Takže příště až si o mně zase něco budeš vymýšlet, přijď mi to nejprve říct do očí, jestli to ještě dokážeš. Tehdy nás tam poslal starosta bez tvého přispění. Za to o kontrole, která tehdy skutečně přijela, pochybuji, že se tu bez Tebe obešla. Když ses po té mně a tehdejší spolupracovnici Milušce snažila namluvit, že ty jsi to udání neměla na svědomí, ani jedna jsme Ti to nevěřily. Dano uvědomuješ si vůbec kolik jsme toho mněli všichni na práci ? To nebyla jedna alej, ale dvě celé vesnice, ale to Tě nezajímá, že? Ty nechceš vidět, kolik se toho udělalo a jakjsme se všichni nadřeli. Ty jenom hledáš chyby, kde co pokritizovat. Ať jsme dělali na Veleboři nebo v Klopině, vždycky se našla spousta lidí, kteří nám naši práci pochválili a to byla pro nás ta největší odměna. Ty jsi však mezi ně za celé dva roky nikdy nepatřila. Jak už jsem napsala, jenom chodíš a kritizuješ. Tímto urážíš nás všechny co jsme u obecního úřadu pracovali. Mněla by ses nám omluvit, protože tohle jsme si nezasloužili, po tom všem co jsme pro obě vesnice udělali. Pokud se jedná o starostu, tím že se nebrání útokům takových hnidopichů jako jsi Ty, dělá podle mě velikou chybu. A tak tu chybu budou muset za něj napravit jiní a já budu s radostí a otevřeně jedna z nich. Já totiž, za ty dva roky co jsem pod ním pracovala, poznala kolik toho pro naše obce dělá . Je mi jasné, že se nikdy nemůže zavděčit všem, tak jak by to mnělo být jasné každému soudnému člověku. A , že chybuje? Ale to my všichni. Tedy kromě Tebe milá Dano ….
Tvá teta .

autor

8. března 2010, 20:46:08

Vážení milovníci kultury. V této kulturní rubrice se objevil krásný článek naší rodačky Jany J.
Jana J. není v oblasti literatury žádný nováček, a podařilo se jí již napsat několik článků pod různými pseudonymy, kvůli utajení. Rád bych vás s tímto posledním článkem blíže seznámil.

V úvodu Jana popisuje své krásné dětství v rodné obci. Zde se seznámila s kamarádkou , samostatnou referentkou Danou K. , která ji po pěti letech vyřídila dotace(levou zadní) na zahrádku u Červené skalky a také povolenku na chytání pstruhů v místní Okenici.
Ale ouha, přišli zlí komunisti a bylo po rybaření i zahrádce. To si ale Jana nenechala líbit. Emigrovala do vzdálené vesnice a čekala až se situace otočí a půjde si stěžovat. Vyrazila na severní Moravu, všude ji mile přijali a doporučili aby vlítla do té prokleté Klopiny. Kamarádka Naďa ji ale odrazovala, že to je zde samá zášť, závist, pomluvy, nevěra, pytláctví, polní pychy, opilství, sex, drogy, mafie, únosy, bordel……,ale statečná Jana se nedala. Nejdříve ještě navštívila Naďu, která je známa tím, že všemu rozumí a zrovna se vrátila z odpočinku od rodiny. Ale na Janu neměla čas, seděla už 60 hodin u internetu a chtěla se dostat do Guinesovi knihy rekordů.
Jana tedy vyrazila na tu podlou úřednici, nebo co tam vlastně dělá, na tom národním výboru. To ještě před kulturákem na tom strašnym chodníku, zahulákala ze sálu nějaká trapná ženská do mikrofonu (asi hnusnej maškarák ) a Jana si málem vyvalila nohu. Ale vzhůru na výbor – 18.20- zavřeno, 5.listopadu 2008 - 17.21 – zavřeno, 32.července 2007 - 19.30 – zavřeno, 1 ledna 2006 – 02.10 – taky zavřeno.
Za tím má určitě prsty ten továrník, co nutí lidi aby dodržovali pracovní dobu, pomyslila si. Nebo starosta ? Zase běhá po dotacích a neví dle školení, že přílohu 8 d může klidně nahradit přílohou 9c a přitom jsou mu 3 mega dotací málo. Vyslovila něco, co z ní ještě nikdy nevypadlo. Cituji doslova: „Vyměnit mocipány, vyměnit představitele obce“ . Byl pátek, a tak běžela jako občanka cizí obce se poradit na ústředí. Tak začala volební kampaň.
Zde končí první díl krásného článku, pokračování příště.

klopiňák

8. března 2010, 23:09:16

Co ten autor se snaží tady napsat? Vždyť je veřejným tajemstvím, že na obecním úřadě se najde člověk tak maximálně třikrát za týden. Naše ekonomka má nutnost nákupů v pracovní době v Šumperku, potom hlídání vnoučat na obecním úřadě, každé pondělí setkání kamarádky holičky, jaká je tedy její pracovní morálka? Tohle je podle autora dodržování pracovní doby? Na každého stejný metr pane autore, zlý továrníku !!! Vždyť i ten jednoduchý ověřený podpis musí být domluvený, protože paní Pospíšilová musí domů k vnoučatům (v pracovní době). Co říct závěrem, koho se to týká , ten nejvíc řve. Ono se nemusí v Klopině na úřad v ty vaše vypsané dny, tohle je holá skutečnost ,co tam píše paní Jana. Maškarák - hrůza asi se vás to týká , že pane autore? Není moje hoby si s někým ,tak jednoduchým - pane autore dopisovat, ale tohle mě opravdu nadzvedlo. Obecní úřad je také má zkušenost, pro příště budu nechávat vylepené navštívenky na dveřích , aby každý budoucí příchozí viděl, přítomnost pracujících. Netýká se starosty - je jasné , že má dost jednání . Proč jí tohle trpí , vždyť chtěl udělat pořádek? Je vidět pane autore ,že je NEDOTKNUTELNÁ i s VÁMI?

Naďa Urbášková

9. března 2010, 08:28:54

pro autora: je vidět jaká zášť tu panuje a jak dokážete lživě obviňovat. Je mi opravdu novinkou, to co jste tu psal o mém kamarádství s p. Janou. Bohužel žádnou takovou neznám a nikdy jsem neznala. Dokážete si tu opravdu vymyslet pohádky, ale skutečnost je jiná. Bohužel pro Vás....pracuji u PC, takže mám možnost sledovat tyto stránky a Vaše podlé pomlouvání s tím spojené.Uvědomte si, že kdybych tu seděla i 100 hodin, tak vy opravdu nemáte zdání o ničem.Po pravdě se Vám nelíbí, že tu někdo říká pravdu, kterou nechcete slyšet a tak se snažíte pošpinit lidi. Docela Vás ale chápu, kopete, protože už si nevíte rady.Takže milý autore, až mi zase přiřadíte opět nějakou špínu, jen aby jste si vyléčil komplex, dejte mi vědět osobně, ať pak nejsem překvapená tím co tu píšete.

občan klopin

9. března 2010, 09:04:26

Chci napsat několik řádků ke všem ohlasům.Začnu u školy . Já osobně pamatuji učiteku Hlochovou-starou, ta nás mlátila po hlavě ,rákoskou, hlavou o lavici až klukům tekla krev . To tady chcete milí pisálkové? Lenka Fréharová je dobrá učitelka , snad právě proto leží mnohým v žaludku . Konkurs vyhrála jednoznačně , ale náš pan starosta dal přednost pánovi, který dostal pár hlasů od zastupitelů ( jako ostatně vždycky v Klopině). Muselo to být? Jediné co by mě osobně vadilo - oslovování jménem , nebo přezdívkou . Ve škole to musí být paní učitelka - soukromí je zase její věc , ale dá se to řešit slušně - osbně . Nechci se nového pana ředitele dotknout , může to být dobrý člověk i učitel . Proč nemusel dokázat nejdřív své kvality a teprve potom zmiňovaný trůn ? Mohl si stihnout aspoň doplnit vzdělání . Tím si starosta rozpoutal velkou nevraživost vůči své osobě , ale i ředitelovi . Dále přestup do školy Úsov nebo Mohelnice . Vždycky je to velice náročné a bolestné . Sama jsem měla problém , zrovna tak moje děti ( a neučila je Lenka Fréharová ) . Potom přestupy na každou jinou školu se vždycky projevily na známkách . Je jenom na dítěti a RODINĚ jak to zvládne , jaká je osobnost . Moje děti se dokázali uchytit ve světě bez protekce , jako dosti jiných v této obci (asi to nebylo učitelkou). Mám znich radost . Dále k obecnímu úřadu . Dohnal mě k tomu autor . Dříve tam pracovala Mirka Kotrašová , potom paní IVA Pospíšilová , ale žádná si nedovolila to co dnes JARKA Pospíšilová ( Králová) . Pokud občan něco potřeboval od obecního úřadu , měl šanci kdykoliv přijít . Bohužel dnes to není možné , je to přesně tak jak píše paní Jana , mám osobní zkušenosti , čekala jsem dvě hodiny - marně ( v úřední den ), druhý den ráno zase nikdo - jenom stím rozdílem - nečekala jsem .V Klopině si na to lidi tak nějak zvykli , že to berou jako holou skutečnost a nic nechtějí . Hlavně že platí daně !!! Paní Jarka ještě nepochopila , že ona je tady pro lidi a ne naopak . Ještě k maškanímu , je to přesně vystiženo , ano lítala po parketě trapná ženská a nikdo nechápal co chce , děcka stáli a nejměli zájem . Zodpovědnost není natočit si pivo a kontrolovat parket , ale zaujmout a pobavit děti všech věkových skupin . Ano byl to trapas . Příště to nechte na lidech co to umí a nehledejta zase důvody proč ONI NE !!! Nechápu autora co myslel kamarádstvím Nadi a chodníku u Úsovska ? Že je špatný je holá pravda , já tam nechodím , paní Naďa - její soukromí mě nezajímá , to je jejich věc . V Klopině se taky stěhují od milujících rodin a zase se vrací - také to je jejich věc . Proč se vždycky trefujete do obyčejných lidí a ta vyšší sorta ta je nedotknutelná ? Dana Králová ? Asi vidí co je a není možné udělat , já ne . Pomlouvá - nevím , je mi to taky jedno , ale napsat jsem musela kvůli škole a obecnímu úřadu .Mělo to být pár vět , ale je toho moc.

občanka klopiny

9. března 2010, 13:50:59

Reaguji na článek přede mnou . Za ten se bude opravdu někdo hodně rozčilovat , ale musím souhlasit - je tam hodně pravdy . Toto bude někdo hodně špatně snášet . ALE ta naše vesnička je malá , krásná ,už toho osočování nechte , vždyť se tady v celku dá dobře vedle sebe žít . Každý musí ubrat ze svého EGA a půjde to . Fandím všem co dělají víc než je běžné , je tady spoustu veřejného života . Co by za to v jiných obcích dali ? Přesto se nepodepíšu .

Administrátor

9. března 2010, 16:15:07

Považuji za nutné se znovu vložit do diskuse jako administrátor.
Z příspěvků za několik posledních dní je vidět, že názory lidí na dění v našich obcích jsou dosti různé, bylo by taky divné, kdyby tomu tak nebylo.
Pokud na těchto stránkách uvádíte své objektivní názory a osobní zkušenosti, ať už jsou k danému tématu pozitivní či negativní, nemělo by to být na škodu, každý má právo svůj názor vyslovit, říct, co se mu nelíbí, nebo naopak pochválit to, co mu připadá dobré. Objevují se zde ale bohužel nemístné narážky a nepodložené pomluvy.
Důrazně Vás vyzývám, aby jste se toho zde vyvarovali. Aby bylo jasné o čem mluvím, budu tentokrát konkrétnější: Není možné nadávat paní Urbáškové, že je potrhlá a posuzovat její IQ. Stejně tak není možné osočovat paní Pospíšilovou, že v pracovní době hlídá někde vnoučata. Oboje hraničí s nařčením a pomluvou. Pokud Vám vadí, že jsou na úřadě často zamčené dveře, napište to. A pokud máte podloženou informaci o tom, že paní Pospíšilová místo toho hlídá vnoučata, zdůvodněte to a podepište se pod to. A můžete napsat na OÚ oficiální stížnost a starosta a zastupitelstvo se tím budou muset zabývat. V opačném případě zde podobné domněnky neuvádějte! Nadávky nebo nařčení se opravdu se slušností neslučují!
Proto znovu apeluji, vyvarujte se toho a všechno co napíšete, si před odesláním po sobě ještě v klidu přečtěte.
Administrátor Michal Míča

eleonorr

9. března 2010, 18:49:18

re 9. března 2010, 09:04:26 Chtěl bych požádat,,občana klopin,, aby , když už zveřejňuje jména, aby je pokud možno zveřejnil celá, aby nedocházelo k záměnám.. Děkujeme...

Věra

9. března 2010, 22:12:26

Já prostě nevím přátelé, co pořád na ten obecní úřad chodíte řešit. To se tam odhlašujete a přihlašujete k trvalému pobytu? Já tam jdu tak třikrát do roka zaplatit poplatky a vzít si igelity na odpadky a vždy je tam příjemná paní, která nehledí jak sůva,co chci poradí, prohodím s ní pár slov a jdu. Já prostě paní Pospíšilové fandím.

franta

10. března 2010, 05:58:48

Plně v Váma souhlasím administrátore, některé pomluvy jsou již takové, že by nakonec dokonce na Vás mohl někdo podat na policii trestní oznámení, že tyto stránky neudržujete v zákonných mezích .Ještě jednou díky

rrr

10. března 2010, 06:48:11

Franto veřejné pomluvy a útoky na soukromý život lidí je něco jiného než kritika k tomu ,za co zodpovídá OÚ. Věci veřejné a věci soukromé jsou rozdílné. Tohle by tady ti lidé měli rozeznávat A konečně tu bylo napsáno, co tu v obci lidi trápí, což je jen dobře a ku prospěchu věci. Konečně se snad zamyslí nad svoji prací na OU, protože já daně na to aby se někdo flákal , neplatím.

m.v.

10. března 2010, 07:19:43

Franto za co by někdo podával oznámení na policii.Za práci obecního úřadu , vždyť každý občan už narazil na zamčené dveře bez udání důvodu. Sprostého tam nic není jenom popis práce . Ano jsou placeni z našich daní , proto musí počítat z větší krytikou . V jiných obcích to je běžný fakt , ale Klopině se tak ještě nikdy nestalo . Proto je tak zle ?!

Jana

10. března 2010, 11:32:36

Konečně někteří z nás začínají zvedat hlavy.
I když stále se bojím podepsat celým jménem.
Ale boží mlýny melou, melou, melou....a mlít nepřestanou.

Jen si, starosto, vzpomeňte, komu jste jen za poslední rok záměrně ublížil, koho jste neprávem očernil,....
Nikdo z nás "neměl žaludek na to", aby se s Vámi veřejně dohadoval nebo soudil.
Tak si to taky užijte!!!

Totéž se týká také p. Pospíšila.
I místostarosty a dalších členů Zastupitelstva, kteří třeba záměrně ublížit nechtěli.
Jejich přikyvování - nebo jen mlčení -je přece souhlas!

Administrátor

10. března 2010, 15:42:32

Těžko hledat a posuzovat hranici mezi tím, co už je nařčení, pomluva nebo nadávka a co ještě ne a těžko se mezi tím balancuje. Co jeden považuje za nepřípustné, nad tím by druhý třeba mávl rukou. Je to otázka názoru, nadhledu, možná ješitnosti... Každopádně, pokud se tady někomu zdá, že je neprávem osočen, může na to reagovat odpovědí. I když chápu, že se spousta lidí nechce pouštět do planých debat s někým, kdo se ani nepodepíše, byť k tomu má své asi oprávněné důvody.
Může také požádat o smazání komentáře z důvodu, že má pocit, že ho někdo neprávem osočuje.
Nicméně Jano, napsat, že starosta, nebo kdokoli jiný, někomu záměrně ublížil, bez uvedení konkrétního problému, tak takový výrok sem také asi nepatří.

!!!

11. března 2010, 14:07:02

Nechápu o co vám tady pořád jde!Pořád si stěžujete!!Pomlouváte a hodnotíte!Zamyslete se nad sebou jak se vůbec chováte jaký máte přístup ke druhým!Jste horší jak malý děti!

!!!!!!!!!

12. března 2010, 16:48:32

souhlasím z v ! pač to nemá cenu se tu furt dohadovat!!

rrr

12. března 2010, 20:21:10

Z mlčení nevzejde škoda, z mluvení však bývá zle.
Cato

Miroslav Smolka

12. března 2010, 21:11:59

Pane Michale Míčo
Klovel umírá. Alespoň já to tak cítím. A příčina? Utonutí. Utonutí v žumpě na kterou se proměnily Vaše stránky. Konkrétně články a hlavně komentáře na ně. Čtu tu špínu a je mi smutno k čemu lidé zneužili možnost, kterou jste jim ( nám ) otevřením těchto stránek dali. Ale, že to tak dopadne jsem už před časem říkal , když mně kritika Klovelu zavedla k Fréharům. Tehdy mi jak paní Beranová tak Lenka s Liborem ( všem pozdrav) oponovali. Bohužel to byli oni kdo se mýlili a ne já. Stalo se a teď jde o to co s tím. A ptám se Vás pane Míčo, protože vina( věřím, že neúmyslná) padá na Vaši hlavu administrátora potažmo na celý Klovel. A Vaše vložení se do diskuse ze dne 9. března považuji za nedostatečný alibismus, který nic neřeší. Nestačí v situaci, která nastala pouze apelovat. Teď už je potřeba jednat. Prostředky k tomu máte. Vždyť co jiného než pomluvy a osočování by se mnělo brát jako PORUŠENÍ PRAVIDEL u které už to případě SI VYHRAZUJE PRÁVO KOMENTÁŘE KDYKOLIV SMAZAT BEZ UDÁNÍ DŮVODU. A navíc by toto pravidlo mnělo platit také u příspěvků BEZ UDÁNÍ JEJICH JMÉNA A PŘÍJMENÍ. Vždyť kdo jiný zasílá ony hanopisy nežli všichni ti klopiňáci, občané KLopiny a podobně samotitulovaní přispěvatelé?
Proč se může pod svůj příspěvek podepsat např. paní Naďa Urbášková, Dana Králová, Růžena Smolková, Fréhaři? A proč se další schovávají pod pseudonymy ? Kdo jsou např. eleonor,vr.v., rrr, Franta, autor nebo paní co si říká Jana ?Copak Vás lidi, co píšete pod přezdívkou nebo křestními jmény ( snad pravými) nenapadlo o co se tímto připravujete? ) Teď nemyslím ty pomlouvačné ubožáky). Mám na mysli pokračování započaté diskuse na návštěvách či setkáních na ulici. Tahle zpětná vazba tady chybí a to je chyba . Nemusíme přece spolu souhlasit. Ale to neznamená , že si nemáme co říct. Tohle si alespoň myslím já a zajímá mně co na to říkáte vy pane Míčo a vy paní Urbášková a vy paní Králová a vy Fréhaři, Libore a Lenko. A vůbec vy všicni co nemáte problém se pod svůj názor podepsat . Vždyť jen takto se zamezí přívalu sprosťáren od různých anonymů a snad by se tím i podařilo zmírnit napětí mezi lidmi . Možná se Vás to pane administrátore bude jevit jako cenzura . Ale to už je na Vás . Já to tak nevidím. Podle mně je lepší omezit přístup do diskuze, než se vymlouvat na daň za pokus o demokratický přístup k ní, A může se stát i to , že ty co kydají špínu a hnůj nahradí jiní. Lepší.
Takže pane administrátore Míčo možná pro Vás jeden kritický příznivec nic neznamená. Potom s tímto mnou popsaným problémem nic neuděláte. Nebo uznáte mé argumenty a Klovel pro ně zachráníte. Je to na Vás .
S pozdravem Miroslav Smolka.

Naďa Urbášková

13. března 2010, 06:56:07

Panu Smolkovi: Přečetla jsem si Váš příspěvek a dávám Vám zcela za pravdu.Nešlo o to tu kritizovat lidi, to opravdu ne.Je na každém, aby si uvědomil, že na slušnou otázku má přijít i slušná odpověď, ale to jsem zmínila již několikrát. To, že tu vystupujeme pod svými jmény a nebojíme se, to přece neopravňuje druhé k tomu, aby si na nás ti co tu píší anomymně, ukájeli své splíny. Šlo o konfrontaci, o slušné jednání, stejně jako v běžném životě. I já poznala, že lidé, ač jsem jim ničím neublížila, otočili se zády a dnes mě nezdraví.S tím bohužel, ale nic nenadělám. Je to v každém z nás, aby se zamyslel, zda toho druhého dřív či později nebude potřebovat.Byly opravdu zlaté časy, kdy si člověk povykládal se sousedy o všem a nebál se, že ho pomluví, kdy každý nabídl pomoc nezištně a měl z toho jen ten dobrý pocit. Moc mi tu chybí lidé, kteří již nejsou mezi námi, např.p.Dobromila Maulerová, dokázala pochopit, pomoci i třeba jen vlídným slovem a byla pracovitá tak, že se neohlížela sama na sebe, p. Tajchmann-člověk sečtělý a inteligentní, který si dokázal najít čas a hovořit dlouhé hodiny o knihách i o životě,p. Jílek (dříve majitel nynější palírny), i ten věděl, že život není zadarmo a tak i přistupoval k lidem. Já osobně nechci nutit nikoho, aby zdravil, aby prohodil pár slov, usmál se, či pomohl druhým. To vím, že nejde. Přála jsem si, aby tyhle stránky nás všechny dostali dál, aby jsme tu opět žili v souladu, mohli napsat, že když je strom zelený a on zelený je, aby nás za to nikdo nekritizoval.Když zde napíši, že mi nevyvezli popelnici, ale všem ostatním ano, že mi za to tu nikdo nebude nadávat. Dost mě mrzí, že se vše nějak zvrtlo, i já si říkám, že jsem neměla oponovat, že jsem si měla to co vidím já, nechat jen pro sebe, ale to není ta správná cesta. Moc si vážím toho, co jste zde napsal, snad se hrany opravdu časem obrousí a ledy roztají. Když ne pro nás, tak alespoň pro naše děti a další pokolení si to přeji. Není nikdo bez chyb a nikdo, nikdy takový nebyl a to si musí uvědomit každý z nás. Ale také z chyb se člověk učí a je málo lidí, kteří dokáži napravit to co pokazili. Možná za tohle sklidím opět kritiku, ale i ta je součástí života....jen někdy bolí.

Naďa Urbášková

13. března 2010, 10:17:10

Jediné východisko, jak vysvětlit lidem rozdíl mezi Klovelem a stránkami www.klopinaveleboř.cz, je ten, že tyto stránky se odprostí od Klovelu , že zde bude diskuzní fórum na téma ,, dění v naší obci, čili co se vám líbí a nelíbí, co by jste změnili, co naopak pochválili. Ale tím si Klovel můsí zřídit samostatné stránky, kde se bude zabývat volnou činností a času pro děti, pro rodiny z dětmi a občany.Dle mého názoru je tohle nutné, jelikož je těžké zde přistupovat zcela objektivně, když mnozí vidí za dvěma rozdílnými záměry jedny a ty samé lidi a dle toho také zde vzniklo to co tu je. A je to nedorozumění, které je nutné objasnit.

eleonorr

15. března 2010, 11:42:04

Prosím Vás všechny, co přispíváte do ,,debaty,, Nejprve si zameťte před vlastním prahem... Je to tu horší , než ve vládě!! Plno keců a lží, ale zatím se tady nikdo nezmínil,co by udělal ku prospěchu obce!!

Administrátor

15. března 2010, 21:48:23

Pane Smolko,
také mi vadí, že se lidé pod své komentáře nepodepisují.
Ale jistě jste si všiml, že nepodepsané komentáře nejsou jen od stěžovatelů, ale také od lidí, kteří chválí a píší i své pozitivní zkušenosti, jak k jedné straně, tak k druhé. A věřím, že lidé bohužel mají své oprávněné důvody se nepodepisovat i pod takové komentáře, které nemohou nikomu vadit......
Mazáním komentářů bez podpisu se může také stát, že si lidé budou jména vymýšlet a pak budeme tam, kde jsme byli. A zavřít diskusi, kde si někdo na něco postěžuje?...... Tak to se vrátíme o 25 let zpátky......
Michal Míča

§§§

16. března 2010, 08:49:45

čemu řikate diskusi tomu že lide se tu pomlouvaji hnus fuj špina

Miroslav Smolka

18. března 2010, 18:13:53

Pane administrátore Míčo!

Ale jistě, že jsem si všiml, že nepodepsané komentáře nejsou jen podle Vás od stěžovatelů, podle mě od pomlouvačů a osočovatelů. Ale tím spíše mě zaráží skutečnost, že jste ze své pozice administrátora nezasáhl a uveřejnil jste i ty články a komentáře, které měly jediný cíl: ranit, pomluvit, urazit! Proto jsem volal po uveřejňování pouze podepsaných příspěvků. Prostě jsem v tom viděl jedinou možnost jak se podobným přispěvatelům vyvarovat. A přitom stačilo málo a já bych takový požadavek vůbec nemusel vznést! Měl jste dodržovat Vámi stanovená pravidla pane administrátore. Nedodržoval jste je - to je prostý fakt.A jen díky Vám se z neoficiálních informačních stránek obcí Klopina a Veleboř stal místní bulvár. Co pravidla slušnosti ? Co etika? Proč jste se rozhodl je ignorovat a proč jste nevyužil svého práva administrátora ? Práva, které Vám umožňovalo zbavit se hanlivých příspěvků? To mě zaráží Pane Míčo? V tomto jste selhal a to nejmenší, co můžete udělat , abyste to napravil je omluva všem těm co byli díky Vám napadeni. Tímto se Vám nabízí šance alespoň část ztraceného kreditu získat zpět Jak pro Vás osobně, jako administrátora, tak pro vaše stránky. Dokážete alespoň toto pane Míčo_ Věřím a doufám, že ano! A k vaší víře ( !!), že lidé mají bohužel oprávněné důvody se nepodepisovat Vám řeknu toto: Já osobně u Fréharů hajil jak starostu, pana Saksu, tak referentku paní Pospíšilovou. Ale u Pospíšilových jsem naopak dělal advokáta Klovelu. A ejhle – žiju! Pan zlý továrník s komunistickými manýry ( říkám to dobře Libore!) mě , bídného červa nejenže nerozšlápl, ale vyslechl! No není to zvláštní ? A to jsme pouzí sousedi. Nic víc – nic míň. A mimochodem – chcete snad touto vaší „vírou“ ospravedlňovat ty co napsaly ony pomlouvačné „ příspěvky do diskuze“ ? Věřím, že tomu tak není. Ale prosím Vás o jedno pane Míčo: PROČ JSTE JE VŮBEC UVEŘEJNIL?! Sdělte to už i všem ostatním? A ne, já ve svém článku nenavrhoval uzavřít diskusi. Já pouze žádám, aby se jednalo o diskusi. Já pouze žádám, aby se jednalo o diskusi vedenou slušně a věcně. Napoprvé jste zklamal . Zkuste to znova. Snad jste se ze svých chyb poučil a tentokrát uspějete. Možná mi to neuvěříte, ale já Vám to přeji. S pozdravem Miroslav Smolka.
P.S. Paní Nadě Urbáškové : Děkuji!

Administrator

18. března 2010, 21:15:14

Váš názor beru na vědomí, vše podstatné jsem ale již uvedl v několika komentářích výše.
S pozdravem Míča

Libor Fréhar

21. března 2010, 13:18:13

Mirku,
upřímně řečeno jsem si myslel, že už do téhle diskuze nikdy vstupovat nebudu. Chci ale reagovat na tvůj příspěvek z 18.3.
Já žádného advokáta nepotřebuji a svoje problémy si umím vyřešit sám. Proč ty nepíšeš objektivně, co se stalo při tvé návštěvě u pana Pospíšila? Vždyť ty jsi vyslechl telefonát, který následoval bezprostředně po tvé rádoby obhajobě. Byl přece dost hlasitý, ne?
Ano, tobě opravdu nikdo neubližuje.
Uvítal bych, kdybych osobní záležitosti nemusel řešit přes web, ale tohle žádalo dovysvětlení.

Miroslav Smolka

22. března 2010, 19:31:47

Panu Michalku Míčovi:
Poté, co jsem Byl při osobním setkání Liborem Fréharem nařčen z toho, že si hraji na spasitele
Raději končím. Nechci skončit přibitý na kříži ať už skutečném nebo virtuálním ………
Ona stejně moje snaha něco změnit přišla vniveč. Proč by se taky lidé měli k sobě na vašich stránkách chovat slušně když vidí, že z pozice administrátora nejste schopen uznat pochybení, protože, byste se za něj omluvil ? Vaše odpovědi na mé články to jasně dokazují, takže já raději končím. Věřím, že jsem vám tím udělal radost.
Miroslav Smolka
PS: Ano, já vím: Můj názor berete na vědomí, vše podstatné jste, ale již uvedl v několika komentářích výše.

TOPlist