Dnes 27.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Výlet do doby ledové

31.05.2010

V pátek 21.května 2010 se někteří žáci ZŠ Klopina zúčastnili celodenního výletu.
Dopoledne jsme navštívili nově zrekonstruované letecké muzeum ve Kbelích. Rozsáhlé expozice z dějin československého letectví se všem moc líbily, především pak možnost usednout do jednoho z vystavených mini vrtulníků.
Těsně před polednem jsme zamířili k dalšímu z cílů našeho výletu - do západočeské metropole Plzně. Po prohlídce náměstí s monumentální katedrálou jsme navštívili muzeum strašidel, které je situované do ponurého plzeňského podzemí. První patro muzea bylo ještě celkem v pohodě, děti se smály a ze strašidel zde vystavených si tropily legraci. Ne tak po sestupu starým točitým schodištěm do druhého podzemního patra. Zde smích velmi rychle ustal, rozesmáté obličeje nahradila strnulost, slzy a tichý žalostný pláč. Vřele doporučuji všem, kteří si mylně myslí, že strašidla nejsou. Desetiminutová návštěva plzeňského podzemí vás zcela jistě přesvědčí o opaku.
Nyní, když již všechny děti vzorně poslouchaly, čekala nás návštěva Doby ledové. Západočeské muzeum je kousek od náměstí a výstava opravdu stála za to. Pravěká zvířata ve skutečné velikosti a vydávající zvuky jen tak někde nepotkáte. Prohlídka nám zabrala skoro dvě hodiny. Po šestnácté hodině se loučíme s překrásnou Plzní a vyrážíme k domovu. Příště jedeme do Brna. Na tamní přehradě se v neděli 30. května odehraje velká námořní bitva. U toho přece nesmíme chybět...........
Za Natálku, Tomáše, Viktora a Jakuba Petr Balcárek

Ve fotogalerii se podívejte na pár fotek.
(Přímý odkaz na fotky - www.klopinavelebor.c… )


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist