Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Množství odpadů v Mikroregionu

26.06.2010

Na stránkách Mikroregionu Mohelnicko jsem objevil zajímavou tabulku s množstvím vyprodukovaného komunálního a vytříděného odpadu v regionu, podle jednotlivých obcí pro r.2007-2009. Data jsem převedl do Excelu a pro lepší názornost udělal graf, viz. obrázky.
V grafu znázorněná veličina je množství odpadu na jednoho obyvatele v obci a je dána vydělením celkového množství odpadu v obci počtem obyvatel dané obce.
V tabulce uvedená hodnota „Průměr na obyvatele v regionu“ je dána vydělením celkového množství odpadů v regionu celkovým počtem obyvatel regionu.

Myslím, že jsme na tom v Klopině docela dobře.

Michal Míča

ZDROJ: Mikroregion MohelnickoKomentáře

Plechovka

29. června 2010, 21:15:00

Podle meho usudku cim je nizsi zaznamenane cislo odvezeneho odpadu tim mene obcane likvoduji odpad jak by se melo a hazeji ho do prikopu,vozi do lesa nebo pali v kamnech. Vitezem jsou podle mne napr. Lostice a Palonin, kde maji ukaznene obcany a vedeni obce, kteri dbaji na cistotu o poradek.

Michal Míča

29. června 2010, 21:54:41

Ano, i tak by se daly výsledky interpretovat, také jsem nad tím z prvu takto přemýšlel. Ale asi není úplně dobře ani jeden extrém, zlatá střední cesta. Myslím, že jde např. i o to, kolik lidí kompostuje biologický odpad (nebo ho hází slepicím). To je samozřejmě dáno zase tím, jaké je rozložení bydlení v domech a v bytech, kde lidé moc kompostovat nemůžou. Nebo dalším příkladem je vytápění - z plynu není žádný odpad, ze dřeva minimální, ale kdo topí uhlím, už ten popel něco váží.
Ale těžko to tak odhadovat a soudit, na to je málo informací. Samozřejmě to souvisí i s ukázněností občanů, ale určitě ne tak jednoznačně a celá tato otázka bude asi trochu složitější.

Plechovka

1. července 2010, 21:22:01

Napadla mne jedna historka jak se hádají dvě ženy v Brně na ,,pavlačáku " a u vodoměru se přou , která je z nich větší špíndíra ,zda ta co casto pere a myje nebo ta co tolik vody nespotřebuje , protože nemusí ani prát, ani se neušpiní a stačí ji když se myje jednou týdně:-)

TOPlist