Dnes 28.11.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Olympijáda v Klopině

05.09.2010

Pořádání již třetího ročníku naší OLyMPiJáDy mezi obcemi Klopina, Veleboř a Lipinka letos připadlo na Klopinu a tak by byla obrovská škoda nevyužít k netradičním disciplínám vodní hladinu v plaveckém olympijském stadionu, k tomu jako stvořeném.
A tak jsme se do toho vrhli a letos to pojali trochu jinak i co se týče organizace disciplín. Zveřejnili jsme jen obecný název jednotlivých disciplín, pravda, někdy téměř nic neříkající, a počet soutěžících. Přesný popis znalo jen 6 lidí z pořádajícího Klovelu a ti nejen že nesoutěžili, ale do poslední chvíle všechno pečlivě tajili před kýmkoliv, včetně domácího družstva. I přípravu technického zázemí, jako byl ponton apod. jsme nechali až na pátek, abychom do poslední chvíle všechny patřičně napnuli.
A pak to přišlo, sobota nám od rána přála překrásným počasím, tak jsme si užili i běh vesnicemi s olympijským ohněm, doprovázený nejen cyklisty, ale opět i naleštěnými veterány. A k tomu, k velkému překvapení a pobavení všech, přifrčel nečekaně další doprovodný motocykl, jako právě vytažený z kopřiv…… ale chytal na drc….
Byl zveřejněn popis disciplín a ještě před zahájením her a zapálením ohně bylo další překvapení – jeptišky z Hrabišína přijeli požehnat našemu klání.
A pak už se rozjeli sportovně zábavné disciplíny, většinou směřované na vodu, plavalo se, pádlovalo a plulo, ale také jezdilo na trakaři po lávce nad vodou. Nesměli ale chybět i tradiční disciplíny jako ženský kolektivní turnaj, tentokráte fotbal vystřídalo Ringo, a přetahování lanem, netradičně všechny tři družstva najednou v kruhu. Disciplíny byly prokládány kulturně sportovním vystoupením jednotlivých vesnic a k tomu se přidali se svým strhujícím vystoupení i jeptišky.
O zábavu i sportovní napětí nebyla nouze a o první místo se rozhodovalo až v poslední disciplíně - v kolektivním pádlování na dvou svázaných velkých duších z traktoru nazvaném – čtyřka s kormidelníkem. Štěstí se usmálo na domácí a tak Klopina získala první místo, čímž se vítězství spravedlivě rozdělilo v jednotlivých ročnících na všechny tři dědiny. Zápolilo se s nadšením a odhodláním, ale také s pohodou a úsměvem a myslím, že jsme v tom nádherném slunečném odpoledni dostáli heslu – není důležité vyhrát, ale vyhrát si.
Odměnou organizátorům bylo i nemalé množství diváků, kteří se přišli pobavit a povzbudit sportovce.

Děkujeme OÚ v Klopině a Lipince a dalším dárcům za věnování cen a pohárů, SDH Klopina, že se postarali o občerstvení, Sokolu Dubicko za zapůjčení kánoí a dalšího vodáckého materiálu, SDH Hrabová za zapůjčení záchranářského člunu, rozhodčím a taky všem ostatním, kteří nám byli nápomocni při organizaci této akce.

Sportu zdar a srandě zvlášť. Za Klovel, Michal Míča.


V galerii se podívejte na fotky, přímý odkaz zde: www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Martin Dočkal

17. září 2010, 16:00:43

koukám, že nikdo nic nenapsal...Já musím (asi nejen za sebe) poděkovat organizátorům. Bylo to super :o)

Roháčovi - Slavonín

20. září 2010, 08:19:26

Podle fotek opět vynikající akce! Počasí přálo,účast velká,lidé se baví - a o to v dnešní uspěchané době jde,néé...?

TOPlist