Dnes 17.9.2019 má svátek:        zítra:     

Babské rady, recepty a jiné

Recepty V.

Pár dalších dobrot

Ilšská kolečka
21 dkg hladké mouky, 14 dkg másla, 4 dkg ořechů, 7 dkg cukru, trochu kakaa, citronová kůra, 1 vejce, 1 vanilkový cukr.
Řádně zpracujeme těsto a poté vykrajujeme kolečka. Slepujeme je základním krémem a povrch potřeme čokoládou a ozdobíme drobnými cukrovými kuličkami.

Stříkané pásky
50 dkg hladké mouky, 35 dkg másla, 25 dkg cukru, 12 dkg ořechů, 10 dkg čokolády či kakaa, 2 lžíce mléka, 1 vejce, 1 vanilkový cukr a citronová kůra.
Zpracujeme v těsto a pomocí masového strojku a tvořítka vytlačujeme pásky dlouhé zhruba 6 cm, které upečeme při 180-200°C. Slepujeme marmeládou a konce můžeme namočit do čokolády a nechat zaschnout.

Paví oka
20 dkg hladké mouky, 15 dkg másla, 10 dkg tvarohu, 5 dkg moučkového cukru, 5 dkg mletých ořechů, 1 vejce, rybízovou marmeládu na slepování koleček.
Vypracujeme těsto a necháme ho v chladném místě asi hodinku odležet. Poté vykrajujeme kolečka z půlky těsta plná a z druhé půlky s otvorem na okraji kolečka(ne uprostřed). Slepujeme marmeládou a posypeme mletým cukrem.

Kokosové řezy se Žloutkovou polevou
1 žloutek, 1 vejce, 20 dkg rostliného tuku, 35 dkg hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva a 2 lžíce kakaa.
Vypracujeme těsto a rozdělíme ho na dvě části. Jednu vyválíme naplech vyložený pečícím papírem a rozetřeme na něj kokosový sníh.
Kokosový sníh : 6 bílků, 25 dkg cukru, 25 dkg kokosové moučky. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhého sněhu a poté lehce vmícháme kokos.
Poté přikryjeme druhým plátem těsta a dáme péct do středně vyhřáté trouby.
Upečený moučník polijeme žloutkovou polevou.
Žloutková poleva: 5 žloutků, 25 dkg moučkového cukru, 1 vanilkový cukr. Vše umícháme do pěny a nalijeme na ještě horký moučník.

Pokud by jste chtěli poradit, napište či zavolejte. Pokud chcete další recepty, ráda Vám je zde napíši.

Příště pomazánky na chuťovky a něco dobrého na stůl.


Naďa Urbášková


TOPlist